موضوعات داغ

حمایت از بخش خصوصی برای تکمیل زنجیره تولید شرکت لاستیک سازی خوزستان

استاندار خوزستان گفت: با حمایت از سرمایه گذار بخش خصوصی و راه اندازی کارخانه تایرسازی، زنجیره تولید شرکت لاستیک سازی استان تکمیل می شود.

به گزارش آوای کارون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی در حاشیه بازدید از شرکت لاستیک سازی خوزستان در شهرستان گتوند اظهار کرد: تلاش های زیادی شد تا کارخانه لاستیک سازی استان تعطیل نشود اما هربار علی رغم تلاش های صورت گرفته و اتخاذ تصمیم های مختلف برای جلوگیری از تعطیلی کارخانه، با مشکلاتی مواجه می شدیم.

وی افزود: قرار بود برای جلوگیری از تعطیلی کارخانه لاستیک سازی خوزستان، بنیاد مستضعفان کارخانه دست دوم ایران تایر خود در تهران را به استان منتقل کنند اما علی رغم ارائه تعهدهای مختلف از جمله عدم دریافت مالیات به مدت ۱۰ سال، این کار انجام نشد.

استاندار خوزستان بیان کرد: بنیاد مستضعفان و دولت در یک قاموس تعریف می شوند اما این شرایط نشان داد دولت امکان بنگاه داری ندارد پس باید شرکت لاستیک سازی خوزستان را به بخش خصوصی واگذار کند.

شریعتی گفت: شواهد نشان می دهد پس از واگذاری شرکت ها به بخش خصوصی در استان نه تنها متضرر نشده ایم، بلکه شاهد اصلاح ساختار و بهبود شرایط این شرکت ها بودیم به همین دلیل از واگذاری شرکت لاستیک سازی خوزستان استقبال کرده و از آن حمایت کردیم.

وی با بیان اینکه نیروهای شرکت از ۵۲ نفر به ۲۸۰ نفر افزایش پیدا کرده اند، افزود: در جلسه اول به سرمایه گذار اعلام کردیم که می خواهیم کارخانه تایرسازی در اینجا راه اندازی شود که با موافقت سرمایه گذار همراه بود.

استاندار خوزستان تأکید کرد: با حمایت از سرمایه گذار بخش خصوصی و راه اندازی کارخانه تایرسازی، زنجیره تولید شرکت لاستیک سازی خوزستان تکمیل می شود.

شریعتی با بیان اینکه این شرکت پیش از این با زیان انبوه مواجه بود، تصریح کرد: در حال حاضر شاهد تنوع تولید در شرکت لاستیک سازی استان هستیم.

وی ادامه داد: نقش اصلی در گسترش فعالیت این شرکت بر عهده کارگران آن است تا با حمایت از سرمایه گذار و کارخانه بر مشکلات فائق آمده و با راه اندازی کارخانه تایرسازی، زنجیره تولید تکمیل شود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه بقای این شرکت تضمین شده است، گفت: مردم شهرستان گتوند در کشاورزی نمونه هستند و امیدوار هستیم در حوزه تولید و صنعت نیز کمک کرده و نقش خود را ایفا کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن