موضوعات داغ

سفر سرزده قالیباف به اهواز

چهار نکته از فریدون اسداللهی عضو کمیته فرهنگیان جمعیت پیشرفت و عدالت استان خوزستان

به گزارش آوای کارون به نقل از پایگاه خبری خوزتاب_اخبار خوزستان؛ محمدباقر قالیباف نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم روز یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ برای دیدار با نماینده ولی فقیه در خوزستان و برخی نمایندگان استان خوزستان در مجلس یازدهم به اهواز سفر کرد و در ساعت پایانی همان روز به تهران بازگشت

سفر امروز قالیباف به اهوازIMG 20200427 062935 570 سفر سرزده قالیباف به اهواز

یک حضور و چهار نکته

🔽نکته اول

منتخبان مجلس یازدهم برخلاف نمایندگان ادوار گذشته استان در این دوره توانسته اند با یک رویکرد مشخص ، منسجم و متناسب با جایگاه ژئوپلتیکی و توان اقتصادی و سیاسی استان در سطح کشور چانه زنی نمایند . بنظر می رسد کارکرد نمایندگان استان در دوره یازدهم از تغییر روسای ادارات ، سازمانها و گاهی نیروهای خدماتی در مدارس به جریان سازی در معادلات سیاسی کشور و تاثیر در تغییر و انتخاب رئیس یک قوه ارتقا پیدا کرده است که جای بسی امیدواری می باشد .

🔽نکته دوم

دکتر قالیباف بارها از روابط عمیق عاطفی خویش و مردم استان خبر داده است ، حضور در جبهه های جنگ و سکونت ۸ ساله در اهواز در گرماگرم بمباران و آتش و خون و زندگی در کنار مردم استان و از دست دادن برادری عزیز در این سرزمین همه حکایت از این دلدادگی عاشقانه دارد .

🔽نکته سوم

دکتر قالیباف آنچنان که در سفر های انتخاباتی سال ۹۲ و ۹۶ به استان گفتند؛ خوزستان لوکوموتیو توسعه ی کشور است و آبادانی کشور در گرو آبادانی استان است ؛ ایشان باور دارد علاوه بر نفت و کشاورزی، توسعه ی آبادان خرمشهر و سواحل جنوبی و تبدیل آنها به قطب های صنعتی و تجاری یکی از مهمترین راه های کاهش بیکاری و توسعه ی اقتصادی کشور می باشد.

🔽نکته چهارم

وجود یک روحانی جوان و خوش فکر بعنوان دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی (حزب نزدیک به دکتر قالیباف ) در استان خوزستان بنام دکتر سید امین میرعلایی و توان تشکیلاتی ایشان می تواند خلا وجود احزاب سیاسی موثر و قدرتمند را بعنوان یکی از ملزومات توسعه ی سیاسی استان برطرف نماید .

مجموع نکات فوق همه ما را به این باور می رساند که می توان امیدوار بود که ؛

برای خوزستان ؛ فردا روز بهتری است …

فریدون اسداللهی عضوکمیته فرهنگیان جمعیت پیشرفت و عدالت استان خوزستان
۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن