موضوعات داغ

در نشست ویدیو کنفرانس مدیر کل مدیریت بحران خوزستان با رییس سازمان مدیریت بحران کشور مطرح شد:لزوم تقویت جایگاه مدیریت بحران در سراسر کشور

 

به گزارش آوای کارون کیامرث حاجی زاده، مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان در جلسه ویدیو کنفرانس با اسماعیل نجار، معاون وزیر و رییس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت: برخی از استان ها کثیرالبحران هستند و ساختار، شرایط اقلیمی، منابع آنها، جمعیت، پهنه جغرافیایی به گونه‌ای است که می‌طلبد تشکیلات قوی داشته باشند تا بتواند در مواقع حساس در ساختار حاکمیتی مدیریت کنند.

وی بیان کرد: نکته مهم دیگر در خصوص انسجام در مدیریت بحران یکدست بودن کلیه مدیران بحران سطح کشور تا از این طریق بتوانند به جایگاه اصلی خود برسند.

وی با تشریح وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان بیان کرد: با شروع شیوع این ویروس پشتیبانی ستاد مدیریت بیماری با دستور استاندار به اداره کل مدیریت بحران استان واگذار شد که تاکنون نقش فعالی نیز ایفا کرده است در این رابطه بیش از یک هزار و ۶۰۰ ماسک در میان دانشگاه های علوم پزشکی سطح استان و همچنین دستگاه های خدمات رسان توزیع شد.

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: از سوی دیگر نیز تهییه آب ژاوال و ملزومات بهداشتی و همچنین تهییه گان محافظتی برای کادر درمان و نیروهای جهادی از دیگر فعالیت های اداره کل مدیریت بحران استان بوده است.

وی ادامه داد: شمار مبتلایان کرونا ویروس در خوزستان تاکنون به ۲هزار و۵۹۸ نفر رسید، که بیشترین مبتلایان در اهواز و کمترین در شهرستان اندیکا بوده است، تعداد یک هزار و ۹۹۹ نفر بهبود یافته، ۳۹۰ نفر بستری و ۲۰۹ نفر از همشهریان در این راه جان خود را از دست دادند .

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن