موضوعات داغ

پیام تبریک مرادعلی سعیدپور مدیر آموزش و پرورش عشایر استان خوزستان به مناسبت روز معلم

بسم الله الرحمن الرحیم

در رسای مقام معلم و معلمی همین بس که خاتم پیغامبران و سرور عالمیان فرموده باشد ، همانا من معلم بر انگیخته شدم تا مکارم اخلاق را تعالی بخشم.
دوازدهم اردیبهشت روز بزرگداشت کسانی است که افتخار دارند ردای آموزگاری بر تن کرده اند. آنان دانش می گسترانند تا شمع جانها را بیفروزند و آدم و آدمی را از سیطره جهل و نادانی و تاریکی نجات بخشند.

هفته و روزِ بزرگداشتِ مقام معلم یادآور شهادت یکی از آموزگاران ارجمند فرهنگ ایرانی اسلامی یعنی آیت الله شهید مطهری است و بهانه ای است تا از تلاشها و کوششها و از خود گذشتگی های معلمانی که در جای جای ایران اسلامی کلاس درسشان زمزمه ی محبت بود و هست ، سپاسگزاری به عمل آید .

امسال اما هفته و روزِ معلم با وجود بیماری عالمگیر ویروس منحوس کرونا متفاوت از سالیان گذشته است. در این هفته و روز، معلمان همچون هفته ها و روزهای گذشته در کنار همه ی مردم کشور عزیزمان دست به دعا بر داشته اند و از درگاه خداوند بلند مرتبه نابودی این بیماری جهانگیر را از او خواستارند و برای سلامتی همه کسانی که در با بیماری کرونا جانانه به مبارزه مشغولند، تندرستی آرزو می کنند .

معلمان در این شرایط سخت با باوری استوار، شعار اگر مدرسه تعطیل باشد ، آموزش اما تعطیل نیست را تحقق بخشیدند و فرآیند آموزش را به شیوه هایی تازه پی گرفتند تا در درس و مشق دانش آموزان خلل ایجاد نشود.
در این میان کار معلمانی که در مناطق کمتر توسعه یافته ی عشایری کمر همت بسته اند تا کام فرزندان این قشر از جامعه را با دانش و علم و آگاهی شیرین کنند، شاید شایسته سپاسگزاری بیشتر باشد.

بنابراین با یاد کرد این سخن امام ره که معلمی هنر است و عشق است از همه ی هنرمندان عاشقی که در گستره ی ایران زمین به گسترش فرهنگ مشغول هستند، بویژه شما همکارانی که در مناطق عشایری خوزستان به انجام عمل خداپسندانه ی معلمی مشغول هستید ، تشکر و سپاسگزاری به عمل می آید.

مرادعلی سعیدی پور
مدیر آموزش و پرورش عشایر استان خوزستان
دوازدهم اردیبهشت ۱۳۹۹

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن