موضوعات داغ

جزییات امتحانات پایان سال و ارزیابی دانش‌آموزان ابتدایی اعلام شد

به گزارش آوای کارون، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با تشریح شرایط برگزاری امتحانات پایان سال دانش‌آموزان دوره ابتدایی گفت: ارزیابی پایان سال با محوریت معلم انجام می‌شود.
جزییات امتحانات پایان سال و ارزیابی دانش‌آموزان ابتدایی اعلام شد
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ رضوان حکیم زاده درباره تکلیف امتحانات پایان سال دوره ابتدایی اظهار کرد: برای دانش آموزان ابتدایی طبق دستورالعمل تهیه شده و جلسات شورای عالی آموزش و پرورش، ارزیابی معلم مدنظر است که به شیوه کیفی و توصیفی انجام می‌شود همچنین امتحانات هماهنگ پایه ششم که به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شد، امسال حذف شده است.

برنامه‌های جبرانی برای حساب، نوشتن و خواندن دانش‌آموزان

وی افزود: در پایه‌های ابتدایی بعد از آنکه محتوای کتاب‌های درسی پایان و کار آموزش به اتمام رسید، ارزیابی دانش‌آموزان با محوریت معلم انجام می‌شود. خانواده‌ها نگران نباشند پیش‌بینی شده با توجه به اهمیت مهارت‌های پایه خواندن، نوشتن و حساب کردن به ویژه در پایه‌های اول اگر لازم باشد برنامه جبرانی برای این دسته از دانش آموزان در نظر گرفته شود و در شروع سال تحصیلی آینده معلمان زحمت بکشند و ارزیابی انجام خواهد شد تا دانش‌آموزان مهارت‌های پایه را کسب کنند و به پایه بالاتر بروند، اطمینان از یادگیری صحیح مهارت‌های پایه جزو برنامه‌های آموزش و پرورش است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره مشکلات شاد عنوان کرد: آموزش و پرورش قبل از راه اندازی شاد با توجه به ماموریت‌های ذاتی برای تداوم جریان آموزش اقدامات مختلفی را انجام داده بود و یکی از اقدامات در سطح ملی همکاری با صدا و سیما و تولید برنامه‌های آموزش تلویزیونی بود. در مناطق روستایی و عشایری که امکان دسترسی به فناوری‌ها وجود نداشت درس نامه‌هایی توسط راهبران آموزشی تهیه و به درب منزل دانش‌آموزان برده شد همچنین روسای مناطق موظف بودند اطمینان پیدا کنند تمام دانش‌آموزان به آموزش دسترسی پیدا کرده‌اند.

چرا شاد راه اندازی شد؟!

حکیم زاده متذکر شد:برنامه‌های آموزش تلویزیونی همچنان ادامه دارد اما لزوم داشتن یک برنامه هماهنگ و منسجم که امکان نظارت را فراهم کند و منبع خوب محتوا را در اختیار دانش‌آموز، معلم و خانواده قرار دهد که مورد تایید آموزش و پرورش باشد ایجاب می‌کرد حتماً یک اپلیکیشن با کاربرد آموزشی و محیط امن داشته باشیم و با راه اندازی شاد این اتفاق افتاد.

وی گفت: در شروع کار به این بزرگی که در مقیاس جهانی آن هم در مدت کوتاه قابل ارائه است، مشکلاتی وجود دارد اما تلاش این است که هر روز اشکالات کمتر شود.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن