موضوعات داغ

سرپرست آموزش و پرورش عشایر خوزستان گفت: کلنگ مدرسه ۲ کلاسه عشایری یادگار امام در شهرستان اندیکا به زمین زده شد./ فیلم

به گزارش آوای کارون، مرادعلی سعیدی پور سرپرست آموزش و پرورش عشایر خوزستان گفت: ساختن مدرسه از جمله کار‌هایی است رضایت خداوند متعال را در پی دارد و آثار معنوی آن تا زمانی که حتی یک آجر از آن باقی است می‌ماند و ساخت مدرسه در عشایر و مناطق محروم شور و شعفی در دل مردم منطقه ایجاد می‌کند که دل هر آدمی سر ذوق می‌آید.

او افزود: منطقه عشایری اندیکا بزرگترین منطقه عشایری خوزستان و یکی از بزرگترین‌ها در کشور است که باید برای رفع محرومیت‌های موجود و برقراری عدالت آموزشی همه ارگان‌ها و خیرین دست در دست هم دهند تا این منطقه و دیگر مناطق عشایری خوزستان از محرومیت خارج شوند.

عشایر اندیکا صاحب مدرسه می‌شوند

سعیدی پور اظهار داشت: به همت خیر گرانقدر به نام نظرپور که سال ها است خارج از استان زندگی می‌کند، اما قلبش هنوز با زادگاه خودش است، یک مدرسه ۲ کلاسه با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال امروز کلنگ زنی شد و ان شالله برای سال تحصیلی جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد، ضمن اینکه آموزش و پرورش عشایر خوزستان در ۱۴ شهرستان فعالیت می‌کند که در مجموع حدود ۷۰۰ مدرسه را زیر نظر دارد که بسیاری از این مدارس چادری، کانکسی و یا ساختمانی غیراستاندار هستد که برای استاندارکردن آن‌ها تا کنون تلاش‌های زیادی صورت گرفته است.

این مقام مسئول اذعان داشت: در ۵ سال گذشته بیش از ۱۵۰ مدرسه عشایری به کمک خیرین و اداره کل نوسازی مدارس ساخته شده است و این کار با نگاه ویژه مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان ادامه دارد و امیدوام که درچندسال آینده هیچ مدرسه غیر استانداردی در عشایر وجود نداشته باشد.

عشایر اندیکا صاحب مدرسه می‌شوند

سرپرست آموزش و پرورش عشایر خوزستان بیان کرد: تفاهمنامه‌ای سه جانبه بین بنیاد قلم چی، اداره کل‌های آموزش و پرورش و نوسازی مدارس خوزستان به امضا رسیده است که در سال تحصیلی آینده بیش از ۱۰۰ مدرسه عشایری یک تا ۳ کلاسه با روش‌های روز مدرسه سازی وارد چرخه‌ی تعلیم و تربیت می‌شوند که این امر می‌تواند یک انقلاب بزرگ در مدرسه سازی عشایری باشد.

او در ادامه گفت: گاهی ساخت چندین مدرسه عشایری با توجه به اینکه عمدتا یک یا دوکلاس هستند هزینه‌ای برابر با ساخت یک مدرسه در شهرستان‌ها دارد و این امر اگر مورد توحه قرار گیرد خیر‌های زیادی می‌تواند به امر مدرسه سازی ورود کنند.

سعیدی پور در پایان با تقدیر و تشکر از خیرینی که تا کنون در عشایر خوزستان مدرسه ساخته اند افزود: چشم سر و چشم دل دانش آموزان عشایری به دستان پرسخاوت شما خیرین گرامی دوخته شده است و امید وارم با ورود همه خیرین مدرسه ساز در محیط عشایری دل همه‌ دانش آموزان عشایری شاد شود.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن