موضوعات داغ

هشدار رییس مرکزبهداشت غرب اهواز درنشست با مدیران آموزش وپرورش؛لزوم برگزاری امتحانات نهایی مدارس با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و رعایت اصل فاصله گذاری اجتماعی

 

به گزارش آوای کارون به نقل از روابط عمومی مرکز بهداشت غرب اهواز دکتر مهرداد شریفی رییس مرکز بهداشت غرب اهواز در نشست با مدیران آموزش وپرورش با بیان هشدارهای بهداشتی بر لزوم برگزاری امتحانات نهایی مدارس با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و رعایت اصل فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد.

رئیس مرکز غرب بهداشت غرب اهواز با اشاره به حفظ تدابیر حفاظتی و پیشگیرانه در مدارس برای امتحانات، گفت: پیشگیری آسانتر از درمان است کم خرج تر و هیچ عارضه ای ندارد اما درمان هزینه بر و عارضه دارد و ما باید پیشگیری کنیم تا بیمار نشویم. و کار به درمان نکشد.

در بحث پیشگیری نیز استفاده از وسایل حفاظت فردی همچون: ماسک-ژل ضد عفونی دست -دستکش- و شستن مرتب دستها با صابون و رعایت اصل فاصله گذاری اجتماعی از مهترین ابزار وراههای پیشگیری از کرونا ویروس میباشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر افزایش آگاهی والدین گفت هیچ دانش آموزی نباید بدون دستکش- ماسک و مواد ضد عفونی کننده برای امتحانات در سر جلسه حاضر شود و حتی باید شرایط سرویس هاایاب وذهاب نیز از نظر بهداشتی بررسی و ضدعفونی دستگیره درب ماشین به درستی انجام شود.

شریفی همچنین تاکید نمود۲ تا ۳ جایگاه برای نظارت ناظرین درمدرسه تعبیه که دانش آموزان را از نظر رعایت اصول حفاظت فردی بررسی نمایند و میزهای ویژه ای در درب ورودی سالن ها جهت ضدعفونی کردن دست دانش آموزان تعبیه شود و بهتر است که یک تکه موکت آغشته به مواد ضدعفونی کننده در درب سالن های امتحانی قرارداده شود تا دانش آموزان هنگام ورود کف کفش‌ها را که می تواند عامل انتقال ویروس باشد ضدعفونی نمایند.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز همچنین در مورد مراقبین افزود: مراقبین امتحانات نیز باید اصول حفاظت فردی و تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و رعایت فاصله گذاری اجتماعی فاصله صندلی دانش آموزان یک ونیم تا۲متر رامدنظر داشته باشند.

در بحث سالن های امتحانات نیز: حوزه های برگزاری امتحانات حتما روزانه قبل از امتحان و بعد از امتحان گندزدایی شود .سرویس های بهداشتی باید مجهز به صابون‌مایع باشد آبسردکن وآبخوریها غیر فعال و دانش آموزان ازبطریهای آب معدنی استفاده نمایند(ازخانه باخود بیاورند) شیرهای آب روشویی ها نیز مرتب ضد عفونی شوند که در این راستا باید سرایداران محل حوزه های برگزاری امتحانات آموزش کامل در این زمینه دیده باشند و حتماً خود نیز ضمن رعایت اصول حفاظت فردی نحوه صحیح استفاده از ماسک و دستکش ها را نیز فراگرفته باشند و برای ماسک ها ودستکشهای استفاده شده ازسطلهای زباله مجهز به کیسه زباله استفاده نمایند .

️دکتر شریفی خاطر نشان کرد: در بحث تصحیح اوراق نیز لازم است افرادی که برای این کار انتخاب می‌شوند حتماً ضمن رعایت اصول حفاظت فردی هر شخص خودکار اختصاصی مربوط به خود داشته باشد و پاکات نیز گندزدایی شوند و در پایان اینکه از سلامت دانش آموزان، مراقبین و عوامل اجرایی حوزه های امتحانی اطمینان حاصل کنید.که اگر این شرایط رعایت شود می توان بدون دغدغه آزمونهای نهایی را با آرامش خاطر و سلامت برگزار کرد.

*#در خانه بمانیم*
*#کرونا راشکست میدهیم*
*💫روابط عمومی مرکزبهداشت غرب اهواز*

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن