موضوعات داغ

در نشست خبری با رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز: خوشبختانه آمار مرگ و میر در حد ثابت مانده است

 

به گزارش آوای کارون: نشست خبری با حضور پایگاه ها و خبرنگاران با رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز برگزار شد

رئیس مرکز بهداشت در این نشست خبری گفت: امروز ۶۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در خوزستان وجود داشته است که نیمی از آنها از اهواز بوده است.
از تلاش های سپاه ،بسیج ،هلال احمر و کلیه عوامل امدادی خط مقدم مقابله با کرونا ویروس تشکر کرد
وی افزود: عوامل رفتاری مردم بر خلاف آموزش ها است و درصد بالایی از مبتلایان اطلاعات کامل از بیماری داشتند و با اینکه از بیلبوردهای آموزشی استفاده شد ، اما مردم توجه بیشتری به فضای مجازی دارند.

دکتر احمد مشکور نیا با تقدیر و تشکر از قشر فرهیخته خبرنگار که اخبار را به لحظه دنبال میکنند و قلم آنها تاثیر گذار تر است ادامه داد: کرونا ویروس در ابتدا با لرز و تب ، از دست دادن حس بویایی و چشایی آغاز میشود و نا آگاهی افراد باعث شد تا بیمارستان ها پر شوند و با توجه به آمار بالا خوشبختانه آمار مرگ و میر در حد ثابت مانده است.

وی بیان کرد: ادارت و مسولین باید مسئولیت پذیر شوند و ما گفته ایم که بازارچه ها و اصناف را تعطیل کنیم و اصناف هم همکاری لازم را داشتند و اصناف مجاز فعالیتشان مطابق با پروتکل های بهداشتی میباشد ، تعطیلی اصناف ضرباتی وارد خواهد کرد و اصرار ما بر اقدامی است که قابلیت تداوم داشته باشد و فاصله گذاری هوشمند به معنای حضور در جامعه میباشد ، اما با رعایت پروتکل های بهداشتی
و مستقر کردن افرادی در بازارچه ها و توزیع ماسک موثر بوده است.

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز افزود: ۶۳۶۳ نمونه برداری ، ۳۸۴ نمونه گیری در زندان ها و
مراکز mmt ، کلنیک های مربوطه ۴۰۰۰ هزار به مرکز و تعداد فوتی در شرق اهواز و متغیر تست گیری ۲۰۰ بوده است و حداقل ۸۰ و حداکثر ۲۸۰ مورد نمونه گیری داشتیم.

وی گفت: پدافند غیر عامل باید فعال شود و تمام اصناف باید فعالیت خود را آغاز کنند ولی با رعایت آموزش های مخصوص کویید ۱۹
وی افزود: ۱۰۴۱۹ بازرسی اماکن
۲۸۹ مورد اخطاریه و معرفی به دادگاه ، ۱۰۹ مورد پلمپ ، ۳۴۷ مورد نمونه برداری مواد غذایی و ۹۶۲۹ کیلو گرم مواد غذایی غیر قابل مصرف از کلیه مغازه ها،بنک داری ها معدوم سازی شد.

دکتر مشکور نیا بیان کرد: خودرو های میوه فروشی در مناطق کورش ، زیتون ، پاداد ، زرگان و آخر آسفالت از ابتدا تا تاریخ ۲۸/۲/۹۹ حق تردد نداشتند .
درآخر جلسه عنوان شد که
تا کنون ۷۰ مورد مرگ کویید ۱۹ در شرق اهواز داشتیم که انشالاه تمام تلاش خود را خواهیم کرد که از گسترش این بیماری جلوگیری شود .

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن