موضوعات داغ

استاندار خوزستان: فردا برای روند فعالیت ادارات و اصناف تصمیم‌گیری می‌کنیم / امتحانات پایان سال پایه نهم به شکل حضوری برگزار نمی شود

استاندار خوزستان گفت: فردا برای روند فعالیت ادارات و اصناف تصمیم‌گیری می‌کنیم البته اصنافی که در سامانه سلامت ثبت نام نکرده باشند اجازه بازگشایی نداشته و اگر بازگشایی کنند پلمپ میشوند همچنین اکیپ های بازرسی باید تشکیل شود و فرمانداران و مسئولان شهرستان ها موظف به اجرای دستورالعمل های مربوطه هستند.

 

به گزارش آوای کارون  نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا روز یکشنبه ۴ خردادماه به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و با حضور ایرج حریرچی قائم مقام وزارت بهداشت در محل استانداری برگزار شد.

استاندار خوزستان در پایان این نشست توضیح داد: وضعیت کرونا در استان خوزستان روند افزایشی دارد اما با تمهیدات و تعطیلی های اخیر از شدت این افزایش کاسته شده است و روند کنترل شده و پایدار است.

وی افزود: در عین حال روند همچنان افزایشی است و مردم باید بیشتر رعایت و مراقبت نمایند تا این روند افزایشی به سمت خط صاف و پس از آن نزولی حرکت کند و باید پیشگیری و اقدامات موثر در رفتار مردم باشد تا بتوانیم کنترل کنیم.

شریعتی با بیان اینکه انتظار مراقبت بیشتر از سوی مردم بویژه در اهواز داریم اظهار داشت: با وجود روند افزایشی استان خوزستان استان بیستم است و در رده متوسط شیوع در سطح کشور هستیم اما ممکن است روند صعودی خیز بردارد و لازم است مردم مراقبت بیشتری داشته باشند و علاوه بر اقدامات مسئولان اصلاح رفتار مردم نیز نیاز است تا بتوانیم شرایط را کنترل نماییم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: همچنین تصمیم گرفتیم امتحانات پایان سال پایه نهم به شکل حضوری برگزار نشود و تاکید کردیم که یا نمره نیمسال اول لحاظ شود و یا غیر حضوری و مجازی برگزار شود و یا این که منتظر مانده تا شرایط مهیاتر شود و وضعیت ویروس رو به نزول رود تا بتوانیم شرایط را برای برگزاری آزمون به صورت حضوری فراهم نماییم.

شریعتی ادامه داد: فردا برای روند فعالیت ادارات و اصناف تصمیم‌گیری می‌کنیم البته اصنافی که در سامانه سلامت ثبت نام نکرده باشند اجازه بازگشایی نداشته و اگر بازگشایی کنند پلمپ میشوند همچنین اکیپ های بازرسی باید تشکیل شود و فرمانداران و مسئولان شهرستان ها موظف به اجرای دستورالعمل های مربوطه هستند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: انتظار میرود دانشگاه علوم پزشکی نیز شرایطش را برای تست های بیشتر فراهم کند و تعداد آزمایشگاه ها افزایش یابد تا بتوانیم بیماریابی قوی تری نسبت به اکنون داشته باشیم و بتوانیم تماس ها را سریعتر شناسایی کنیم.

شریعتی خاطرنشان کرد: همچنین بنا شد شهرداری ها تبلیغات بیشتری نمایند و بنرها و بیلبوردهای بیشتری در سطح شهرها و معابر نصب نمایند و اطلاع‌رسانی به مردم بیشتر شود صدا و سیما نیز نقش ویژه تری ایفا نماید تا بتوانیم مردم را آگاه تر نماییم.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به مکالمه تلفنی خود با رئیس جمهور بیان کرد: رئیس جمهور و مسئولان کشور در این خصوص حساسیت داشته و در تماس هستند تا انشاءالله شرایط خوزستان به شرایط عادی برگردد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن