موضوعات داغ

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان خبر داد: کتابخانه های الکترونیک در روستاهای با بیش از جمعیت ۱۰۰۰ نفر راه اندازی می شود

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری گفت: در خصوص کتابخانه های روستایی قرار بود روستاهای با جمعیت بیش از 1000 نفر صاحب کتابخانه شوند و با توجه به اعتباراتی که در اختیار دهیاری هاست جلسه ای توسط اداره کتابخانه ها با حضور مسئولان مربوطه تشکیل شود تا اگر از لحاظ ارتباطات مخابراتی شرایط و بستری فراهم باشد راه اندازی کتابخانه های روستایی در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم بهره بیشتری در این حوزه داشته باشیم.

 

به گزارش آوای کارون ؛ نشست انجمن کتابخانه های استان روز چهارشنبه ۷ خردادماه به ریاست علی حسین حسین زاده معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان در محل استانداری برگزار شد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری در این نشست گفت: با بروز بحران کرونا در برخی کشورها اگر در ابتدا شرایط برای فعالیت کتابخانه ها مهیا نبود اما پس از مدتی فضاهایی برای دسترسی همه افراد به کتابخانه ها فراهم شد که تحولی از این جهت ایجاد شد و خوشبختانه در ایران نیز چنین کارهایی صورت گرفته است.

وی افزود: بیشترین فعالیت دستگاه های فرهنگی همچون ارشاد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای گسترش کتاب و کتابخوانی در دوران تابستان است اما با توجه به شرایطی که به دلیل بروز اپیدمی کرونا پیش آمده است این فعالیت ها رو به افول گذاشته است امیدواریم با بهره گیری از فضای مجازی که هم در گذشته در برنامه داشتیم و هم در این دوران ناچار به حرکت در آن مسیر هستیم بتوانیم کتابخوانی را گسترده تر کرده و دریچه ای جدید در کنار سایر دریچه های علمی برای شهروندان ایجاد نماییم.

حسین زاده تاکید کرد: چون مشخص نیست بیماری کرونا تا چه زمانی ماندگار خواهد بود و باید عزم خود را جزم نماییم که از فضاهای جدید بیش از پیش استفاده نماییم.

معاون استاندار خوزستان بیان کرد: در خصوص کتابخانه های روستایی قرار بود روستاهای با جمعیت بیش از ۱۰۰۰ نفر صاحب کتابخانه شوند و با توجه به اعتباراتی که در اختیار دهیاری هاست جلسه ای توسط اداره کتابخانه ها با حضور مسئولان مربوطه تشکیل شود تا اگر از لحاظ ارتباطات مخابراتی شرایط و بستری فراهم باشد راه اندازی کتابخانه های روستایی در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم بهره بیشتری در این حوزه داشته باشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن