موضوعات داغ

تشریح برنامه های آموزش و پرورش استثنایی خوزستان در خصوص اجرای طرح سنجش

روز دوشنبه 19 مردادماه برنامه های مشترک اموزش وپرورش استثنایی و معاونت اموزش ابتدایی در جلسه ویدیوکنفرانس با معاونین اموزش ابتدایی استان تشریح شد.

 

به گزارش آوای کارون، علی ممبینی ضمن تشریح برنامه ها و تمهیدات استان در خصوص اجرای بهینه طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان بدو ورود به دبستان در استان خوزستان گفت: اجرای این طرح همزمان با سراسر کشور از اول مرداد ماه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در خوزستان آغاز می شود.

ممبینی با اشاره به شرایط خاص استان خوزستان و تعداد بالای نوآموزان ورودی به دبستان گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از ۷۰ هزار نو آموز بدو ورود به دبستان در مرداد و شهریور ماه در این برنامه مورد ارزیابی قرار گیرند.

وی با اشاره به اهمیت طرح سنجش سلامت نوآموزان ورودی در جایدهی و آینده تحصیلی دانش آموزان افزود: نوبت دهی نوآموزان برای سنجش از نیمه دوم تیرماه ،توسط مدیران در سامانه سنجش صورت می گیرد و اولیای نوآموزان باید به همراه فرزندشان و با در دست داشتن مدارک لازم، در زمان مقرر در محل پایگاه سنجش حضور یابند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان به فعالیت پایگاه های سنجش در شهرستان ها و مناطق مختلف استان اشاره کرد و گفت: امسال ۷۰ پایگاه سنجش طرح سنجش نو آموزان بدو ورود به دبستان را در سراسر استان انجام خواهند داد.

وی صمن تاکید به رعایت پروتکل های بهداشتی و نطارت بر کار پایگاه ها گفت:
برای اجرای مطلوب این طرح انتظار می‌رود مناطق بهترین و با کیفیت ترین مدارس را به لحاظ تردد و امکانات بهداشتی و سخت افزاری انتخاب کنند و با تعاملی سازنده از ظرفیت و امکانات دستگاه ها جهت ضدعفونی پایگاه های سنجش استفاده کنند.

وی همچنین در خصوص اجرای طرح جهش تحصیلی گفت : مقدمات برای اجرای مطلوب و شایسته این طرح در استان فراهم شده و به محض ابلاغ دستورالعمل سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در هفته اینده برنامه ریزی لازم در خصوص فرایند اجرایی این طرح در استان آغاز خواهد شد.

ممبینی در ادامه جلسه به لزوم توسعه کمی وکیفی مراکز مشکلات ویژه یادگیری در تمامی شهرهای استان و ضرورت بهره مندی تمام مناطق از حداقل یک مرکز مشکلات ویژه یادگیری اشاره کرد و گفت: این مراکز پشتوانه ادارات آموزش و پرورش دراجرای طرح‌ مداحله برای کمک به ارتقا اموزشی دانش اموزان دیرآموز شناسایی شده درطرح سنجش هستد.

وی درپایان ضمن تبریک به سرکار خانم موسوی به جهت تصدی پست معاونت اموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان، از نگاه مثبت و همراهی وی و مجموعه اموزش ابتدایی استان دراجرای مطلوب فعالیتهای مشترک دو حوزه قدردانی کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن