موضوعات داغ

تعداد شهرهای قرمز استان از نظر شیوع کرونا کاهش یافت / بازگشایی اماکن ورزشی و سالن های آرایشی با رعایت پروتکل های بهداشتی

استاندار خوزستان گفت: خوشبختانه تعداد شهرهای قرمز ما از 16 شهر به 9 شهر کاهش یافته است البته این آمار بر اساس استاندارد های علوم پزشکی اهواز که نسبتا سخت گیرانه تر محاسبه شده است بوده و بر اساس پروتکل های وزارت بهداشت تعداد شهرهای قرمز ما از این تعداد هم کمتر است.

 

به گزارش آوای کارون نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا روز چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در محل استانداری برگزار شد.

استاندار خوزستان در پایان این نشست توضیح داد: خوشبختانه تعداد شهرهای قرمز ما از ۱۶ شهر به ۹ شهر کاهش یافته است البته این آمار بر اساس استاندارد های علوم پزشکی اهواز که نسبتا سخت گیرانه تر محاسبه شده است بوده و بر اساس پروتکل های وزارت بهداشت تعداد شهرهای قرمز ما از این تعداد هم کمتر است.

وی افزود: روند تجمیعی بیماران بستری در هفته پانزدهم نسبت به هفته چهاردهم کاهش نسبی داشته است و اگر این روند تداوم داشته باشد آمار هفته شانزدهم نیز نسبت به هفته پانزدهم کاهش خواهد داشت.

شریعتی اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته از جمله افزایش نمونه‌گیری، بیماریابی و جداسازی سریع‌تر بیماران روند آمار بیماران بستری ما کاهش خوبی یافته است و امیدواریم این روند همچنان تداوم داشته باشد و شیب نزولی ما با سرعت بیشتری حرکت کند و شرایط بهتری داشته باشیم.

استاندار خوزستان بیان کرد: بایست شرایط زندگی و معیشت را مهیا می‌کنیم و تا حد امکان به شرایط گذشته برگردانیم در عین حال سبک زندگی خود را تغییر داده و اصلاح نماییم و رعایت فاصله گذاری در اجتماعات و استفاده از ماسک و پروتکل های وزارت بهداشت همچنان و بیش از پیش صورت گیرد تا کادر درمانی، پزشکان و پرستاران که در طول ۴ ماه گذشته به صورت شبانه‌روزی درگیر بوده اند بتوانند بازتوانی داشته باشند.

شریعتی تصریح کرد: با پژوهش های صورت گرفته اماکن ورزشی و سالن های آرایشی ۲ درصد در سرایت تاثیر دارد و بنا شد با رعایت پروتکل های بهداشتی و نوبت دهی و بدون شکل گیری تجمع بازگشایی داشته باشند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن