موضوعات داغ

رئیس کل دادگستری استان خوزستان: بیش از ۱۳۰ نفر از زندانیان واجد شرایط عفو در خوزستان آزاد شدند

 رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: بیش از ۱۳۰ نفر از زندانیان واجد شرایط عفو در استان خوزستان آزاد شدند و به کانون خانواده و جامعه بازگشتند.

به گزارش آوای کارون، حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی با تبیین برنامه‌ها و سیاست‌های دستگاه قضائی استان خوزستان پیرامون ساماندهی و کاهش پایدار جمعیت کیفری، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۷۵۰ پرونده عفو زندانیان واجد شرایط خوزستان به تأیید رسیده است که تمامی پرونده‌های زندانیان محکوم با دقت و به‌صورت حضوری (حضور قضات در زندان‌ها و اداره کل زندان‌ها) بررسی شد و با نگاه به پیشینه زندانی، شرایط اخلاقی و اصلاح رفتار وی در زندان و سایر جوانب امر، افراد واجد شرایط احصا و پرونده‌های آنان با دقت در کمیته‌های عفو و بررسی حوزه‌های قضائی تابعه استان بازبینی شده و به کمیسیون عفو دادگستری کل ارائه شده است.

وی افزود: در این کمسیون نیز با حضور اعضا، بررسی نهایی معمول و در مجموع پیشنهاد عفو و آزادی بیش از ۷۰۰ زندانی واجد شرایط به مرکز داده شد که در مرحله اول اجرای این پیشنهادها و به مناسبت عفو اعطای مقام معظم رهبری در عید فطر، ۱۳۰ زندانی واجد شرایط مشمول عفو شده‌اند و با رأفت نظام اسلامی از زندان آزاد و به کانون خانواده و جامعه بازگشتند.

رئیس دستگاه قضائی استان خوزستان بیان کرد: بیش از دو هزار و۴۰۰ مورد بازدید رؤسای دادگستری‌ها، دادستان‌ها، قضات محاکم و تجدیدنظر و دادگاه‌ها، دادسراها از زندان‌ها صورت گرفته است و می‌توان گفت در این بازدیدها، مراجع قضائی با تمامی زندانیان دیدار چهره به چهره داشته‌اند و ضمن بررسی مسائل و درخواست‌ها و مشکلات قضائی آنان، دستورات لازم را در این راستا صادر کردند.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی در ادامه گفت: با همکاری انجمن‌های حمایت زندانیان و ستاد دیه موجبات آزادی ده‌ها زندانی واجد شرایط نیز با اخذ رضایت از شکات فراهم شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن