موضوعات داغ

رئیس هیات پس از دعوت نشدن دو و میدانی‌کاران استان به مسابقات جایزه بزرگ: رفتار فدراسیون غرض‌ورزانه است / از حق ورزشکاران خوزستانی نمی‌گذرم

به گزارش آوای کارون به نقل از  ایسنا/خوزستان رئیس هیات دو و میدانی خوزستان با اشاره به دعوت نشدن ورزشکاران خوزستانی به رقابت‌های جایزه بزرگ ایران از سوی فدراسیون، گفت: من به هیچ نحوی از حق دوندگان خوزستانی نمی‌گذرم و کوتاه نمی‌آیم و از وزارت ورزش می‌خواهم به این قضیه ورود و تبعیض‌ها را بررسی کند.

غلامرضا خنفری در خصوص دعوت نشدن ورزشکاران خوزستانی به مسابقات جایزه بزرگ کشور، اظهار کرد: متاسفانه سرپرست فدراسیون که پنج ماه است این سمت را بر عهده گرفته، هیچ دعوتی از ورزشکاران خوزستان برای حضور در این رقابت‌ها نداشته است. او کارهایی انجام می‌دهد که از یک فرد ورزشی بعید است و تعجب می‌کنم که چرا به این صورت عمل می‌کند.

وی بیان کرد: زمانی که رئیس هیات شدم، دو و میدانی خوزستان را بدون تجهیزات و امکانات لازم در اختیار گرفتم اما با تلاشی که داشتیم، تجهیزاتی به مبلغ ۱۷۰ میلیون تومان با همکاری اداره‌کل ورزش و جوانان استان پس از سال‌ها به دو و میدانی خوزستان داده شد و توانستیم فعالیت را آغاز کنیم. در این زمینه از هیچ تلاشی در راستای برگزاری مسابقات داخلی و اعزام ورزشکاران‌مان به رقابت‌های کشوری دریغ نکردیمو به گفته معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان نیز فعال‌ترین هیات خوزستان در سال‌های ۹۷ و ۹۸ بودیم.

رئیس هیات دو و میدانی خوزستان خطاب به سرپرست فدراسیون، گفت: هیات دو و میدانی خوزستان طی فعالیت سه سال و نیم اخیر خود، واقعا پاک کار کرده است، ضمن این‌که در تاریخ دو و میدانی خوزستان نیز هیچ‌گاه نداشته‌ایم که ۲۵۰ تا ۲۶۰ دو و میدانی‌کار دختر در مسابقات استانی شرکت کنند و تمام این‌ موفقیت‌ها قابل تقدیر است و فدراسیون باید با دید مثبت به هیات خوزستان نگاه کند. چه زمانی بوده است که خوزستان در مسابقات کشوری دختران بتواند در سنین پایه نیز مقام کسب کند؟ اما اکنون در رده سنی نوجوانان مدال‌آور هستیم. پسران ما در رده‌های سنی نونهالان و نوجوانان، پاک مقام می‌آورند و سال گذشته یک ورزشکار رده سنی جوانان خوزستان، توانست در رده سنی بزرگسالان کشور، قهرمان پرش طول ایران شود ولی فدراسیون چشم خود را روی این موارد بسته است.

وی افزود: خوزستان در حال حاضر چهار پنج قهرمان دارد و چرا نباید سرپرست فدراسیون در مسابقات جایزه بزرگ کشور از این نفرات دعوت کند؟ دو و میدانی‌کاران همه استان‌ها دعوت شده‌اند، جز خوزستان. به نظرم سرپرست فدراسیون نسبت به خوزستان، غرض‌ورزانه کار و رفتار می‌کند. سوال دیگر من این است که آقایان فدراسیون که اکنون دونده‌های ما را دعوت نکرده‌اید، اگر اختلاف سلیقه‌ای بین فدراسیون فعلی و هیات دو و میدانی خوزستان وجود دارد، آیا باید حق دونده‌های استان که در گرمای ۵۵ درجه در حال فعالیت هستند و با بدبختی بسیار در این شرایط کار می‌کنند، ضایع شود؟ ورزشکاران ما گرما را به جان می‌خرند و با تمام توان کار می‌کنند و آیا سرپرست فدراسیون می‌داند که دو و میدانی کاران خوزستانی در چنین شرایط سختی تمرین می‌کنند؟

وی خطاب به سرپرست فدراسیون با بیان این‌که شما باید حق دو و میدانی‌کاران خوزستانی را بدهید، افزود: باتوجه به این‌که هفت تا هشت ماه از سال در خوزستان گرم است، هیچ کسی نمی‌تواند حتی در این آب‌وهوا راه برود، چه برسد که بخواهد بدود و وقتی در چنین هوایی دونده ما می‌دود و ضربان قلب او به ۱۷۰ تا ۱۸۰ می‌رسد، این یعنی فاجعه، ایثار، مردانگی و از خودگذشتی و آیا روا است که شما و کمیته فنی این فدراسیون، هیچ ورزشکاری از استان خوزستان را که مورد عنایت مقام معظم رهبری است، به مسابقات جایزه بزرگ ایران دعوت نکنید؟

خنفری با بیان اینکه امین جلوای، امیر هزامی، علیرضا خالدی و احمدرضا عیدی شایسته حضور در رقابت‌های جایزه بزرگ ایران هستند، افزود: آیا شایسته است که سرپرست فدراسیون این نفرات را دعوت نکند؟ من این موارد را به عنوان دونده سابق تیم‌ملی ایران عنوان می‌کنم. به هر حال من به هیچ نحوی از حق دوندگان خوزستانی نمی‌گذرم و کوتاه نمی‌آیم و از وزارت ورزش می‌خواهم به این قضیه ورود و این تبعیض‌ها را بررسی کند. آیا درست است که فدراسیون به خاطر اختلاف سلیقه‌ای که بین هیات خوزستان و فدراسیون وجود دارد، تبعیض قائل شود و دوندگان خوزستانی را دعوت نکند؟ آیا به خاطر این اختلاف سلیقه باید حق دو و میدانی‌کاران خوزستانی خورده و در حق‌شان اجحاف شود؟

وی عنوان کرد: آقای سرپرست محترم فدراسیون به شما توصیه می‌کنم که حق دوندگان خوزستانی را برگردانید. من هیچ‌گاه از حق دو و میدانی خوزستان کوتاه نخواهم آمد. از روز گذشته تاکنون که متوجه شدیم، خوزستانی‌ها به جایزه بزرگ ایران دعوت نشده‌اند، آن‌قدر وجدانم ناراحت است که نمی‌توانم میزان ناراحتی‌ام را عنوان کنم زیرا می‌بینم که دوندگان خوزستانی در چه شرایطی تمرین می‌کنند. انتظارم این است که وزارت ورزش به موضوع ورود کند.

رئیس هیات دو و میدانی خوزستان در پایان نیز گفت: دو و میدانی‌کاری که در این آب‌وهوای گرم خوزستان به امید حضور در مسابقات تمرین می‌کند، اما بعد از او دعوت نمی‌شود، چه گناهی کرده است که باید این رفتارها را ببیند؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن