انجام تست سرولوژیک کووید ۱۹ برای ۸۵۰ نفر در خوزستان

به گزارش آوای کارون با موضوع نظام مراقبت سرولوژیک کووید ۱۹ به منظور ایجاد آمادگی برای اجرای طرح غربالگری سرولوژی در استان خوزستان همزمان با سایر استان های کشور برای کارشناس مسئول مبارزه با بیماریها، مسئول امور آزمایشگاه و کارشناس راهبر سیب شهرستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه، وبینار آموزشی با موضوع نظام مراقبت سرولوژیک کووید ۱۹ به منظور ایجاد آمادگی برای اجرای طرح غربالگری سرولوژی در استان خوزستان همزمان با سایر استان‌های کشور برای کارشناس مسئول مبارزه با بیماری‌ها، مسئول امور آزمایشگاه و کارشناس راهبر سیب شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر ضیغمی معاون فنی مرکز بهداشت ضمن تشکر از اقدامات شهرستان‌ها در حوزه پیشگیری، مراقبت و کنترل کروناویروس توضیحات مبسوطی در زمینه اهداف و اهمیت مراقبت سرولوژیک کووید ۱۹ ارائه نمود.

وی در ادامه عنوان کرد: هدف از اجرای این طرح ارزیابی روند شیوع و بروز ابتلا به کووید ۱۹ در ایران بوده و با اجرای آن میتوان بصورت غیر مستقیم میزان شیوع و بروز ماهیانه بیماری را در کشور و به تفکیک استان‌ها بدست آورد.

معاون فنی مرکز بهداشت استان زمان شروع غربالگری را از هفته جاری اعلام نموده و گفت: انجام غربالگری سرولوژی حدود ۲ هفته بطول خواهد انجامید و در این مرحله برای ۸۵۰ نفر در استان خوزستان تست غربالگری سرولوژیک انجام خواهد شد.

گفتنی است در ادامه جلسه آموزش‌های لازم در زمینه روش اجرای طرح، نحوه دعوت و نمونه گیری از افراد واجد شرایط و ثبت اطلاعات در سامانه سیب ارائه گردید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن