موضوعات داغ

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری : ۴۷ حلقه چاه های نفت و گاز در پنج ماه نخست امسال حفاری و تکمیل شد

 

 

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از حفر و تکمیل ۴۷ حلقه چاه های نفت و گاز در پنج ماه نخست امسال با کاربست ناوگان این شرکت خبر داد.

به گزارش آوای کارون حمید رضا خوش آیند همزمان با دومین روز از هفته دولت در سال جهش تولید افزود: از این تعداد یک حلقه اکتشافی، ۱۸ حلقه توسعه ای/ توصیفی و ۲۸ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

وی اظهار کرد: از شمار این چاه ها ۳۷ حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، چهار حلقه در شرکت نفت فلات قاره، چهار حلقه در طرح های توسعه ای شرکت مهندسی و توسعه نفت، یک حلقه در قالب پروژه ای و یک حلقه به سفارش مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران تکمیل گردیده است.

خوش آیند با اشاره به اینکه ناوگان حفاری این شرکت بیش از ۷۰ دکل خشکی و دریایی سبک، سنگین و فوق سنگین در اختیار دارد، گفت: از ابتدای فروردین تا پایان مردادماه متراژ حفاری چاه ها به ۳۲ هزار و ۸۰۳ متر رسید.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری افزود: با تلاش کارکنان عملیاتی و پشتیبانی شرکت در مدت پیش گفته حفاری ۹ حلقه چاه ۱۴۱ روز زودتر از برنامه به پایان رسید که یک حلقه اکتشافی، سه حلقه توسعه ای و پنج حلقه تعمیری است.

وی ادامه داد: جلو افتادگی در حفاری و تکمیل چاه ها توسط دستگاه های حفاری ۳۳ ، ۳۷ ، ۴۵ ، ۴۶ ، ۵۱ ، ۵۳ ، ۶۸ و ۸۷ صورت گرفت که در این میان دکل حفاری ۳۷ فتح حفاری دو حلقه چاه شماره ۸۵ و ۱۶۰ در میدان نفتی آزادگان جنوبی را در مجموع ۷۵ روز قبل از مدت زمان تعیین شده به اتمام رساند.

خوش آیند یادآور شد: در زمان حاضر ۱۳ دستگاه حفاری خشکی شرکت در حال جابجایی در موقعیت های عملیاتی قرار دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن